Sağlık

Önyargıları Bir kenara Bırakmak: Online Terapi Hakkındaki 9 Yanılgı

Artık her şeyin online hizmetini tercih ederken, neden bunu psikolojimiz için yapmıyoruz? Şimdi ön yargılarınızı bir kenara bırakın ve online terapinin avantajlarıyla tanışmaya hazırlanın!

1. Bütçenize uygun bir psikolog bulmanız çok daha kolay olacaktır.

Online terapinin belki de en değerli özelliklerinden biri, bütçenizi aşmadan ihtiyacınız olana ulaşmanızı sağlamasıdır. Terapi hizmetinden önce hangi psikoloğa gideceğinize karar verirken fiyat bilgisini kolayca öğrenebilirsiniz.

2. Zar zor boşluk yaratmaya çalışmak yerine terapi için en uygun zaman seçilir.

Fizik tedaviye gitmek her zaman kolay değildir. Terapi online olduğunda gün içerisinde müsaitlik durumunuza göre ilerleyebilirsiniz.

3. Görüşme yapılacak psikoloğun önceki danışanlarının görüşleri alınır.

Sürprizlerden hoşlanmayan biriyseniz, psikoloğunuzun nasıl biri olduğunu önceden bilmek isteyebilirsiniz. Bunun için online terapi sitesinde danışanların yorumlarını okuyarak psikoloğunuzun tutumları hakkında bilgi alabilirsiniz.

4. Terapide çok daha sağlıklı bir süreklilik sağlanır.

Terapiler tek seferlik görüşmeler olduğunda ilerleme şansı pek iyi değildir. Online terapilere ulaşım kolay olduğu için süreklilik de sağlanmaktadır.

5. Anonimlik, yalnızca takma adlı bilgiler sağlanarak korunur.

Bazı şeyleri kelimelere dökmek kolay değil. Bu nedenle, danışanlar çevrimiçi terapilerde anonim kalma şansına sahiptir.

6. Terapi işitsel, görsel veya yazılı olarak alınır.

Online terapinin bu imkanı sağlaması aslında danışanlara sanıldığından çok daha fazla fayda sağlıyor. Bazı insanlar duygularını yazarak daha iyi ifade eder, bazıları ise sadece göz göze gelmekten korktukları için yüksek sesle ifade etmek isterler…

7. Platformda terapi verecek psikologlar özenle seçilmektedir.

Online terapi hizmeti alacağınız sitenin güvenilirliği, o platformun danışman adayları yeterlilik belgelerini inceleyip gerekli testlerden geçtiğinde ortaya çıkar.

8. Dilediği zaman oturumu durdurma ve kullanma hakkı verilmektedir.

Bazı günler işler planladığımız gibi gitmez ve terapiyi ertelememiz gerekebilir. Ya da her şey bir yana, o gün toplantıyı yapmak istememiş olabiliriz. Böyle zamanlarda online terapiye rahatlıkla ara verilebilir. Daha sonra, uygunluk durumunuza bağlı olarak kendiniz yeni bir oturum oluşturabilirsiniz.

9. Platformdaki psikologlara ücretsiz sorular sorulur ve tekrar ücretsiz zihinsel testlere alınır.

Her online terapi sitesi bu imkanları sağlamasa da, bunu yapan sitelerin olduğunu da bilmelisiniz!

haberegirdir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu