Haber

Silivri’de Anız Yakma Sırasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

SİLİVRİ’de anızların yakılması sırasında alevler ormanlık alana da sıçradı. Ateş rüzgarının etkisiyle kısa sürede büyüdü. Tekirdağ itfaiyesi, İstanbul İtfaiyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün fıskiyeleriyle müdahale edilen yangın kontrol altına alındı. Yangına havadan da müdahale edilirken, soğutma çalışmaları da sürüyor.

Yangın, Büyüksinekli Mahallesi’nde anız yakma sırasında saat 17.00 sıralarında çıktı. Bölgede yanan anız, rüzgarın etkisiyle kontrolden çıkarak ormanlık alana yayıldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler sevk edildi. Yangına İstanbul İtfaiyesi, Tekirdağ İtfaiyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangına söndürme helikopteri de müdahale etti.

“Maalesef, PİMİN YANMASI SONUCU”

Yangını yakından takip eden Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, “Silivri ilçemize bağlı Sinekli Mahallesi’ndeyiz. Rüzgarla birlikte anızların yanması ve kontrol kaybı yaşanması sonucu maalesef yangın hızla yayılıyor. ormanlık alana burası meşelik bir bölge aşağıda vadi var oralarda sular sıçrıyor orman ekiplerimiz müdahale ediyor fıskiyelerle tankerlerle itfaiye burada jandarmamız burada yaklaşık 1 saat sonra Bir buçuk, hava şartları biraz lehimize oldu. Hafif yağmur yağdı. Yangın kontrol altına alındı. Şu anda soğutma çalışmaları devam ediyor. Soğutma çalışmaları gece boyunca devam edecek. Will” dedi.

– İstanbuldulkadiroglu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu